Meie sportilk klass!

Mida soojemaks ja päikselisemaks päevad lähevad, seda mõnusam on õues liikumisest rõõmu tunda. Kui teil on peatselt saabumas spordipäev, veedate kehalise kasvatuse tunde õues või sisustate vahetunnid värskes õhus liigutades, siis püüdke see pildile ja saatke veel enne suvevaheaega meile üks vahva ja sportlik klassipilt!

Võitjad on selgunud!

Lubatud sai küll kolm puuviljakorvi, kuid premeeritud saavad hoopis neli 😊

JÄRVA- JAANI GÜMNAASIUMI 3.KLASS
LINDI LASTEAED-ALGKOOLI 4. KLASS
VÄIKE-MAARJA GÜMNAASIUMI 10. KLASS
VÄIKE-MAARJA GÜMNAASIUMI 6.A KLASS

Palju õnne!

Osalejad

Haapsalu Põhikooli 7C klass

Pilt on tehtud 10. mai heategevuslikul teatejooksul. Meie klassile meeldib väga joosta, sest see on tervislik ja lõbus. Paljud meie klassist on väga head jooksjad ja see motiveerib ka teisi rohkem pingutama. Kõige toredam on, kui oma lemmikspordialaga tegeledes saab veel teisi aidata!

Järva- Jaani Gümnaasiumi 3.klass

Käisime üheskoos kevadet tervitamas. Sportlik rattasõit sobis meile mõnusasti!

ÜHESKOOS END RITTA SEAME,
TERVIST TURGUTAMA PEAME.
TORE SPORTLIK RATTASÕIT-
SEE ON TERVISELE VÕIT!

Väike-Maarja Gümnaasiumi 4a klass

Meie klassi õpilaste liikumisharjumused on väga erinevad. Mõnele meeldib suusatada, mõnele ratsutada, mõnele hoopis korvpall. Meile meeldib rattaga sõita, golfi mängida, ujuda, lauatennist ja sulgpalli mängida, joosta, rulluisutada ja tunneme huvi ka jooga vastu. Koolis oli EV100 puhul Endomondo Challenge, kus klassiga koos kogusime 4387 kilomeetrit, meie klassi parim läbis 1044 kilomeetrit. Meie klass on väga ühtehoidev ja sportlik.

SPORT
Sport on kasulik su hingele,
ei ütled vaimsele pingele.
Kõigile joosta meeldib,
siis toit paremini seedib.
Spordime koos klassiga,
mitte naabri Sassiga.
Klassis meil kõik võitjad on,
liikumine puhas õnn.

Tallinna Ühisgümnaasiumi 6.b klass

10.mail käisime heategevuslikul jooksul, kus osalesime juba teist aastat. See oli Mesi Käpa teatejooks :) Esmaspäeval 7.mail käisime metsas matkamas, istutasime metsa ja matkasime värskes õhus. Meie spordime väga palju ;)

Melliste Algkool-Lasteaed 3. klass

Meie 3. klass naudib õues ühismänge.

Lasnamäe Põhikool

Kuna meie kooli staadion on Lasnamäel viimane, mis pole remonditud, siis tuleb meil leppida sellega, mis on.
Ilusa ilmaga on õuevahetunnid staadionil, lapsed tunnevad rõõmu liikumisest värskes õhus, naudivad kaunist loodust staadioni ümbruses ja kuulavad lindude laulmist. Õuevahetunnid on sisustatud lõbusate teatevõistlustega, toimuvad erinevad liikumismängud, soovijatel ka võimlemisharjutused.
Lastele meeldib väga, kui nad saavad olla õues ja liikuda.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 6a klass

Oleme väga sportlikud: poisid mängivad vabariiklikul tasemel väga hästi võrkpalli (klassi 11st poisist 7), kaks tegelevad jalgrattaspordiga. Üks tüdruk kuulub U15 jalgpallikoondisesse.
Võtame aktiivselt osa spordivõistlustest ja - üritustest.
Saadame pildi, kus on küll vaid osa meie klassist ehk 8 jooksjat, kes osalesid 10. mail Jõgeval toimunud heategevuslikul teatejooksul, aga oleme nii toredalt kollased ja lõbusad. Usume, et sellest saab meie klassi traditsiooniline üritus.

Paikuse Põhikooli 6b klass

Paikuse – parim paik sportimiseks,
6.b – parim seltskond selle tõestuseks!
Olgu jüriööjooks, korv- või jalgpall,
meie võiduhüüetest kaikuvad osavald ja spordihall.
Staadioni kõrval vahva ramp,
seal vahetundidel kohtub meie kamp.
Oleme tõesti ülisportlik klass,
kes kunagi ei ütle „Pass“.
Pärast tunde taas võistlustele, trenni,
ei jää ka õppetööga jänni.

Paikuse Põhikooli 6.b klassis õpib 20 õpilast, kellede hulgast enamus käib trennides ja jõutud on ka ülevabariiklike võistluste võitjate võistkondadesse. Koolisisestel spordivõistlustel meile naljalt vastaseid ei leidu. Oleme kursis spordielu sündmustega elik harrastame ka tugitoolisporti. Oma sportliku klassi üle väga uhke olev klassijuhataja Sirje Suurevälja

Tabivere Põhikool 6. klass

Kuna meie klassijuhataja on ka kehalise õpetaja, siis pisik on levinud ka üle terve klassi ning me ei ütle ära ühestki spordialast.Käo Põhikooli 1. oskusrühma õpilased

Käo Põhikoolis õpivad raske ja sügava intellekti puudega ning liikumispuudega õpilased. Käesoleval fotol on Käo Põhikooli 1. oskusrühma õpilased valmis alustama võimlemise tundi kooli õuealal. Igal õpilasel on korv, kus on tema foto ja kindel arv esemeid. Õpilase ülasendeks on võtta korvist korraga üks ese, läbida liikumisring ja asetada ese iga ringi lõpus kasti. Ratastooli kasutavate õpilaste ülesandeks on võimalikult iseseisev ratastooli kasutamine ja orienteerumine. Liikuvatel lastel võimalikult iseseisev liikumine ja samuti orienteerumine. Selline meetod sobib hästi nii liikumispuudega, raske ja sügava vaimupuudega ning autismispektrihäirega õpilastele kuna tagab selge ja lihtsa struktuuri tunnis planeeritud tegevustele.

Rakvere gümnaasiumi 2.a klass

Peame ennast väga sportlikuks, sest:
- armastame vahetundide ajal olla palju väljas
- tunneme rõõmu liikumisest
- väga paljud õpilased osalevad liikumisringides: kaasaegne tants, korvpall, jooga, suusatamine, jalgpall, ratsutamine, ujumine
- väikeste vahemaade läbimiseks (5-6 km) ei telli bussi, vaid kõnnime jalgsi

Soovime kõigile osalejatele ja korraldajatele kena sportlikku suve, sest siis olema tervemad!

Kanepi Gümnaasiumi 5. klass

Meid on 12 - 5 tüdrukut ja 7 poissi. Meile kõigile meeldib liikumine, eriti vabas õhus. Üle poole meist on osalenud edukalt „Tähelepanu, start!“ võistlustel. Eriti meeldib meile mängida palli, sõita jalgrattaga ja mängida erinevaid liikumismänge. Peale koolitundide käivad mitmed meist aeroobika- ja käsipallitreeningutel ning jooksmas. Suvel ujume ja talvel suusatame. Liikumine on tore – annab energiat ja hea tuju!

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi 5b klass

Juba 1.klassist alates on meie sportlike eluviisidega klassijuhataja meiega jalgsi matkanud, jalgratastega matkanud, meile sportlike ekskursioone organiseerinud ja muidu meiega koolihoovis sportinud. Ja nii sattusime ka järgmisele sportlikule üritusele" heategevuslik teatejooks" Kadrioru lossipargis.( pilt sealt) Meie klassile meeldivadki kõige rohkem jooksuvõistlused, oleme neis väga osavad ja niimõnegi võidu koolile toonud.

Tootsi Lasteaed-Põhikooli 4.-5.liitklass

Meile meeldib liikuda. Talvel tantsime kolmapäeviti iga vahetund koolimajas, kevadel, suvel ja sügisel oleme pidevalt õues. Meile meeldib sõita rattaga, rulaga, mängida indiacat, sulgpalli ja nüüd ka disc golfi. Oleme hästi sõbralik ja lahe klass. Pildi saadame ühest vahetunnist.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi 2b klass

Meie klass on väga sportlik. Juba 1. klassist peale on nende sportliku eluviisiga klassijuhataja , nendega matkanud, koolihoovis liikumismänge mänginud ja usinasti kooli spordipäevadest osavõtnud. Vaieldamatud lemmikud ongi sportlikud liikumismängud.
Pilt on tehtud Pääsküla rabas matkates, vahepealsete jõuharjutustega.

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 2. K klass

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 2. K klassi õpilased on nagu väikesed tulesädemekesed. Nemad tahaksid kogu aeg ringi joosta ja midagi põnevat korda saata.
Kui sel kevadel nad esimest korda vahetunni ajal õue said, siis jooksid nad nagu väikesed vasikad, keda esimest korda laudast välja päikese kätte on lastud.
Seetõttu organiseerisime koos praktikant Merili Ainiga sel aastal emadepäeva ürituse õues fotojahina. 11. mai varahommikul olid nii 2. K klassi õpilased, kui ka emad valmis aktiivseks tegevuseks kooliõuel.

Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 5.a ja 5.b klass

Jalgratas ja sellega sõitmine Meile meeldib jalgratas, sest sellega on lõbus ja tore sõita. See on üks populaarsemaid asju. Rattaga saab punktist A punkti B kiiremini kui jalgsi. Mõlemast viiendast klassist sõidavad peaaegu kõik. Peaaegu kõik tegid endale kolmandas klassis rattaload. Teeme ratastega pikamaa sõite ja ka väiksemaid ringe. See on hea võimalus spordi tegemiseks ning hea hobi, sellega on lõbus end treenida. Jalgrattasõit on palju tervislikum ja kasulikum kui telefonis istumine. Rattal on palju häid külgi. Sellega saab käia koos sõprade ja perega matkal, pidada võistlusi.
Rattaga sõites ei tohi kindlasti ära unustada kiivrit ja ratta-juhilube. Sõida alati paremal teepoolel, hoia käsi kindlalt lenksul! Liikluses ole tähelepanelik ja ära kiirusta! Arvesta teiste liiklejatega! Vaata ja kuula pidevalt, mis toimub sinu ümber, proovi mitte sõita jää peal. Ära sõida kõrvaklapid peas! Kontrolli ratta turvalisust: helkurid ja tuled on väga vajalikud. RATTASÕIT ON MAAILMA PARIM!

Märjamaa Gümnaasiumi 3c klass

Oleme püüdnud olenemata aastaajast veeta vahetunnid kooliõues aktiivselt tegutsedes. Kindlasti on meile siinkohal suurteks eeskujudeks kehalise kasvatuse õpetaja haridusega direktor, liikuv huvijuht ja õppealajuhataja ning liikuvad aineõpetajad.Meil on ka selleks koolis suurepärased võimalused. Kooli ümbruses on piisavalt turvaline, palju tegutsemisruumi ja erinevaid liikumisvõimalusi. Saame mängida erinevaid pallimänge, sõita rulaga, lubade olemasolul sõita ka selleks ettenähtud platsil jalgratastega. Kohe kooli kõrval on ka rulapark, kuhu saab turvavarustust kasutades sõitma minna. Samuti on olemas kooli juures võimlemislinnak ja ronimiseks mänguplats erinevate võimalustega. Maja ees saab hüpata hüppenööriga. Kes aga soovib niisama jalutada ja ilu nautida, saavad minna jalutama kooliaeda. Kõiki tegevusi jälgivad korrapidajaõpetajad ja kooli valvelauatädi. Valvelauatädi on ka tubli koolikellaasendaja, kes siis õigel ajal õpilastele tunnikellahelinast märku annab. Ja kui siis kibekiire tundi minna, aitab ta laste spordivahendid , riided ja jalanõud õigesse kohta tagasi.
Talviti hoolitseb õuevahetundide sisustamise eest õppealajuhataja, kes siis soovijad pikkadel vahetundidel endaga kaasa võtab ja jalutama ja mängima viib. Mitmeid kordi sulalume korral on ta üheskoos lastega vahvaid lumememmeparke rajanud.
Meie lapsed leiavad, et läbi vahvate õuevahetundide saavad nad vähendada kooliväsimust, hoida oma füüsilist vormi ja kindlasti on see suurepärane vaimse vormi turgutaja. On märgata, et lapsed, kes viibivad vahetunni ajal õues​​ haigutavad märkimisväärselt harvemini ja nende suhted teistega on palju positiivsemad. Õuesolemine aitab kindlasti kaasa ka sotsiaalsete suhete heaolule. Kindlasti õpetab see ka paremini kella tundma, oma asju jagama ja õigesse kohta panema.
Oleme õnnelikud, et saame oma kooli territooriumil olla liikuvad ja tegutseda värskes õhus. Terves kehas terve vaim! Kindlasti on seda tunnuslauset näha meie 3c klassi pildil olevate laste nägudest - üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna.

Vastseliina Gümnaasiumi 4. klass

Meie klassi 22 õpilast, 14 tüdrukut ja 8 poissi, on aktiivsed juba hommikul kooli tulles. Tullakse nii jalgsi, rattaga kui rulluiskudega. Kokku liigutakse päeva jooksul kondijõul kooli ja koju 34 kilomeetrit. Ka vahetundides ei istu me niisama vaid oleme õues, jookseme, mängime trifaad, kulli ja teisi liikumismänge või jalutame niisama. Samuti ei viili ka kehalise tunnist keegi kõrvale. Igal võimalusel toimuvad tunnid õues – talvel suusatades, muul ajal metsa all joostes või staadionil kergejõustikualasid tehes ja pallimänge mängides. Mõned poisid tahavad vahel ka muudes ainetundides sporti teha ja liikuvad olla, kuid kahjuks ei hinda õpetajad sellist sportlikust ja saavad kurjaks. Peale tunde minnakse erinevatesse spordi- ja tansutrennidesse. Osaletakse võrkpalli-, sportmängude-, jäähoki-, ujumise-, orienteerumise-, ratsutamise-, suusatamise-, sulgpalli-, tõuksi (tõukeratta-), laskesuusatamise- ja rattatrennis ning loovtansu, võistlustantsu ja võimlemisringis. Klassi peale kokku käiakse nädalas 38 korda erinevates spordiringides ja tehakse 55 treeningtundi nädalas. Tegelikult käiakse veel ka muusikakoolis, kunstiringis ja näputööringis. Sulgpallis, ujumises, hokis, orienteerumises, suusatamises ja laskesuusatamises on võidetud ka mitmeid medaleid ja karikaid. Auhinnalistele kohtadele on tuldud ka erinevatel koolispordiüritustel kergejõustikus. Lisaks ringides käimisele on meie klassis ka 4 kodutütart ja 2 noorkotkast, kes käivad laagrites, matkamas ja rännakutel. Meil on aga energiat nii palju, et ka kodus vabal ajal ei istuta arvuti taga või teleka ees vaid joostakse ringi, mängitatakse õues sõprade või väiksemate õdede ja vendadega, vastavalt aastaajale ujutakse tiigis, parvetatakse, suusatatakse, rulluisutatakse ja suusatatakse, hüpatakse hüppenööriga, jalutatakse koertega, tegeletakse lemmikloomadega, mängitakse pesapalli ja lauatennist, kiigutakse, aidatakse vanemaid ja tassitakse puid, sõidetakse ATV ja krossikaga, ronitakse puude otsas jne. jne. .... Oleme üks tõeliselt aktiivne ja sportlik klass!

Tallinna Ühisgümnaasiumist 2.c klass

Meile meeldib joosta ning mängida pallimänge. Liikumine õues ja eriti looduses pakub kõigile rõõmu.
Pildil meie klass valmistub 500 meetri jooksuks kehalise kasvatuse tunnis. Jooksmiseks on meil korras staadion Tallinna Ühisgümnaasiumi juures.

Saaremaalt Kihelkonna Kool 1. klass

Oleme väike (4 õpilast) 1.klass Saaremaalt Kihelkonna Koolist. Klassis on meid küll vähe, aga sporti teeme ja liigume seejuures igaüks kohe mitme-mitme lapse eest. Õpetaja ka. Aprill , südamekuul, harrastasime ennekõike jalgrattasõitu. Koolisisesel kilomeetrite kogumise võistlusel suutsime rattal läbida klassidest kõige enam kilomeetreid. Õpetaja ka. Pildil olemegi matkal ( õpetaja pildistab). Muidugi tegeleme veel paljude teiste aladega - tantsime, ratsutame, ujume, jookseme... Ühe sõnaga - teeme kõike.

Pühajärve Põhikooli 6.klass

Meile meeldib liikuda, näiteks: joosta, jalutada, matkata, pallimänge mängida ja teha veel muud huvitavat. Antud pildil me aga jalutasime Pühajärve juurde ja tegime hommikuvõimlemist.
Soojade tervitustega Pühajärvelt

Lindi Lasteaed-Algkooli 4. klass

Oleme Lindi Lasteaed-Algkooli selle aasta nö "abituriendid" ehk 4. klass. Kõik meie klassi 13 õpilast armastavad väga liikuda ning harrastada erinevaid spordialasid. Nagu väiksemate maakoolide õpilased ikka, haarame ka meie neist võimalustest, mis meile vähegi pakutakse, kinni.
Kui tiigil jää ja maad katab lumi, oleme viuhti uiskudel-suuskadel õues. Kui kooliümbrus rohetab ja suuremad tuisud-tormid möödas, veedame nii kehalise kasvatuse tunnid kui ka kõikvõimalikud vabad hetked õues sportides - mängime jalkat (see me poiste lemmik!), jookseme, hüppame, sõidame jalgrataste, rulluiskude, rulade ja tõukeratastega. Sportides ja aktiivselt vabas õhus liikudes pole meil mitte kunagi igav!
P.S. Meie sportlik klassipilt peaks meist igati ausa ja kirju-mirju ülevaate edasi andma!

Kirivere Kooli 5.klass

Meie klassis õpib 15 last. Meile meeldib koos sportida ja õues liikuda. Väga toredad on matkad. Viimane suurem matk oli Parika rabas ümber "südame kujulise" rabajärve. Suvel läheme kahe päevasele ratta matkale Tõrvauku. Meie kooli juurest on sinna pea viiskümmend kilomeetrit, ööbime RMK majas ja külastame põnevaid paiku mis tee äärde jäävad. Veel meeldib meie klassil palli mängida ja tantsida rahvatantsu ning peotantsu. Võtame hoolega osa paljudest spordiringidest ja käime võistlustel. Kui ilmad lubavad veedame vahetunnid õues joostes ja mängides (näit. ukakat).

Mooste Mõisakool

Meie koolis on 7.a ja 7.b klass väga aktiivsed. Kõige rohkem meeldib meile jalgrattaga sõita, kõndida ja jalgpalli mängida. Suvel veedame palju aega ujudes.

Väike-Maarja Gümnaasiumi sportlik 10. klass

Võid kindlalt arvata, et meie klass on sportlik!
Igaühel on tegevust, mis tervisele kasulik.
Sport toimub meil nii päeval kui ka ööl.
Vahepeal ka siis, kui oleme õppetööl.
Tuuli on meie klassijuhataja, usin ja tragi.
Suur on tal tarkus ja ka sportlik vägi.
Jookseb ta meil Ebaverre ja tagasi,
trenn saab tal alati tehtud, kasvõi vägisi.
Joosep elab meil kaugel Pikeveres,
liikumisvajadus tal ammusest veres.
Sõidab ta rattaga maha pikki maid,
Oleks tal teekond ainult pikem vaid.
Katariina on meil jalka äss.
Tema käest pähe saab iga päss.
Pall tal lendab täpselt värava,
nii kiirelt, et peatada teda ei saa.
Robin on meil jõusaali mees,
Endal lai rind on ees.
Tõstab ta raskeid hantleid ja kange.
Trenni vaist on tal alati range.
Timo meil korvpalli kiirelt põrgatab.
NBAsse ta ennast saada üritab.
Iga pall tal lendab otse korvi.
Hoiab ta endal alati head vormi.
Kristel ka meil jõuksis käib.
Iga harjutus talle kerge näib.
Jalgu ta treenib, kükke teeb ka.
Iga asjaga hakkama saab ta.
Sirli on meil kodukandi näitleja,
samas on ta ka spordis kõva tegija.
Kui vaja siis kõik alad saavad võidetud
ja kõik rekordid saavad purustatud.
Karmen on meil tragi tantsija,
nii showtantsus kui rahvatantsus on ta hea
keksija.
Igas spordialas on ta kindla vaistuga.
Astub alati areenile kindla meelega.
Vendo on meil kindla käega mees.
Jooksus ning palliviskes on ta teistest ees.
Sünnist saadik spordivaist tal olemas
Kõrgustesse on ta meil hüppamas.
Andra mööda ilma rändab.
Trennivaistu endaga kaasas kannab.
Laskmises on tal silm alati täpne.
Võrkpallis tekitab ta meis meeskonna tunde.
Indrek kõnnib jala kooli,
et saaks tunnis nühkida tooli.
Peale tunde jõuksis aega viidab,
Enne seda matas arve kokku liidab.
Mailis hoiab endal kindlat vormi.
Ajab lihased ja liigesed endal vormi.
Jalad teeb ta sitkeks, tugevaks.
Ajapikku muutub tulemus aina paremaks.
Keneli teeb trenni igal alal.
Pingutab ta ka siis, kui õues palav.
Kui peab spordipäeval enda võimeid näitama,
saab ta sellega väga hästi hakkama.
Villem hoiab mehist figuuri.
Peiteldab endale lihaseid suuri.
Kuigi vahest jääb trenni ajast puudu,
Jõuab kõik ikka lõpuks tehtud, et ehitada
jõudu.
Nagu näha siis kõigil on oma tegevus.
Spordi tegemiseks on meil alati võimalus.
Peame koos me kõik vaeva nägema,
muidu jääb meil šampus joomata.

Indrek Niinemets
2018

Väike-Maarja Gümnaasiumi 6.a klass

Meie klassi kuuluvad Eesti spordi noorte paremik. Võidutseme kergejõustikus, triatlonis, suusatamises, mudelismis, rulluisutamises, murdmaajooksus ning lisaks meeldib meile ujuda, tantsida, ratast sõita ja koos klassiga matkata. Liikumine on meie elustiil.

Rakvere Gümnaasiumi 3.d klass

Meie klassi kuuluvad Eesti spordi noorte paremik. Võidutseme kergejõustikus, triatlonis, suusatamises, mudelismis, rulluisutamises, murdmaajooksus ning lisaks meeldib meile ujuda, tantsida, ratast sõita ja koos klassiga matkata. Liikumine on meie elustiil.

Tamsalu Gümnaasiumi 7. klass

Püüame alati olla nii sportlikud kui võimalik, ja võtta osa spordiüritustest koolis, väljaspool kooli, Tamsalus, ja isegi väljaspool Tamsalut. Meie jaoks ei ole tähtis, kas sajab lund, vihma, rahet, ja kas on külm või soe. Meie peame tähtsaimaks head meeleolu, head seltskonda ja häid inimesi kes teevad kõike rõõmuga. Armastame nii ujuda, suusatada, joosta, kui ka võimelda ja tantsida. Anname alati endast parima, et sportlikkus meie koolist ei kaoks! Me oleme üks suur, ühtehoidev ja sportlik klass!