Selver ja eKool

Jaga meiega oma energiat


Pikk talv on veel ees ja talvisel ajal ei ole nii palju päevavalgust ja päikest D-vitamiini kogumiseks, et püsida virk ja kraps. Igalühel on kindlasti siin omad nipid.

Kust teie klass energiat saab? Kuidas hoiate ennast pimedal ajal erksana?

Kas teete hommikuvõimlemist, tantsite, toote puuvilju kooli, lähete matkama, mängite lumesõda või meisterdate midagi koos?

Mõelge koos klassiga välja, mis on teie jaoks kõige parem viis hoida end rõõmsa ja tervena. Kui olete koos midagi toredat ette võtnud, jäädvustage see pildile ja saatke meile aadressil: mbd.reklaam@gmail.com

Kõikide osalejate vahel loosime välja kolm energiast pakatavat puuviljakorvi tervele klassile.


Suur aitäh kõigile osavõtjatele, et meiega oma vahvaid tegemisi jagasite. Võitjateks osutusid:
Narva Soldino Gümnaasiumi 2.a klass
Rakvere Reaalgümnaasiumi 4.a klass
Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 5.a klass

Palju õnne!
osalejad


Tallinna Laagna Gümnaasium

Osaleme konkursil kus jagame oma kogemust, kuidas saame koolipäevas energiat. Sel talvel otsustasime, et viime läbi sotsiaalse kampaania. See peaks olema positiivne ja positiivselt mõjutatav. Kõige lihtsam on märgata viisakust ning seda on ka kerge õppida. Terve kuu räägime viisakusest. Esimesel nädalal lõimitakse ainetunnid viisakusega suhetes ja suhtlemisel koolipäevas. Teisel nädalal tutvustame viisakusreegleid väljaspool kooli: liikluses, kinos, kohvikus .... Kolmas nädal toetab õpilaste loovust ja ettevõtlikust. Kutsume külalisõpetajaid jne Kuu jooksul on võimalik üles pildistada viisakust, pidada viisakuse blogi. Joonistada plakateid ja viisakat käitumist. Osaleda võistkonniti viktoriinis. Selgitame usaldustelefoni põhimõttel välja viisakaima õpilase ja Salu Juhan ainetel punkte kogudes viisakaima klassi. Kooli kleepisime täis viisakaid ütlemisi ja trepiastmed tuletavad meelde häid kombeid.

Narva Soldino gümnaasium 2.a klass

Meile meeldib veeta aega koos. Meie klass on lõbus, teadmishimuline, sõbralik ning vallatu. Meile meeldivad peod ning üritused vanematega.

Tartu Erakooli 6.a klass

TERA 6.a klass saab energiat loodusest. Lumi tõstab energia lakke, sest lund nähes tekib tahtmine selles hüpata ja möllata ning lumesõda pidada. Energiat saab laadida lumes pikutades ning puid kallistades.

Võhma Kooli esimese klassi õpilased

Meie klassis on kuus poissi ja kolm tüdrukut, kes kõik on väga energilised. Meil on kujunenud tore traditsioon esmaspäeviti ja/või reedeti juua viimase tunni ajal koos teed. See lõõgastab ja samas saame rõõmu koosolemisest, arutame, mida nädala sees ette võtta ja nädala lõpus teeme kokkuvõtte, mis läks hästi, mis võiks olla teisiti. Meie lemmikud on kaneelimaitseline jõulutee ja piparmünditee. Need ühised teejoomised annavadki meile positiivset energiat. Pilt, mille teile saadame on tehtud veidi enne jõule, aga nagu öeldud, et see traditsioon sai meil alguse juba sügisel ja praegu me sellest loobuda ei plaani.
Kõigile rõõmu ja positiivset energiat!

Riti, Keitlyn, Mairold, Kevin, Reinar, Renar, Keilin-Lorise, Margus,Ergo ja õpetaja Riina.

Tallinna Tehnikagümnaasiumi 8. b klass

Meid on palju - tervelt 28! Ja igaühel meist on oma kiiks :)) Kokku teeb see ühe suure mõnusa kiiksu. Me hoiame kokku ja tegutseme koos. Käime palju teatris ja kinos. Oleme käinud airsofti mängimas ja escape-room´ist põgenemas, külastanud AHHAA-d ja Tallinna Legende, käinud piknikul ja seiklusparkides, korraldanud erinevaid töötubasid, tüdrukute ja poiste õhtuid, kutsunud endale kooli külalisi.
Seekord aga tahaksime jagada enda talvist koostegutsemise rõõmu - suusareisi. Korraldame juba mitmendat talve 2-päevast suusareisi Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse. Õnneks alati on meil nii ilma kui lumega vedanud. Naudime suusatamist, tuubitamist ja lihtsalt mõnusat koosolemist. Veidi mängib rolli ka see, et saame öösel kodust eemal olla ja kasvõi hommikuni koos kaarte mängida. Kui me ei lärma, siis ei aja ka õpetajad meid magama. Nii on lihtsalt mõnus koos olla ja kahtlemata liidab see meie klassi veel enam kokku.
Saadame minivideo meie mäest allatulemisest, filmis Oskar Pärn.

Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi 8.c klass

Me teame, et meil on olemas tõeline klassivaim, kuna soovime koos aega veeta ka pärast tunde! Kuna kahjuks sellel talvel lund ei ole just kõige rohkem, siis talvemõnusid naudime aeg-ajalt pärast tunde vanalinnas hoopis uisutades - kes õpib pääsukest tegema, kes tagurpidi sõitma. Suurimaks saavutuseks peame seda, et esmakordselt uisutanud tüdruk oskab nüüd täitsa iseseisvalt sõita! Klassijuhataja viskas lausa nalja, et mõned peaksid vist asendama jalgpallitrenni hokitrenniga. Kuna liikumine värske õhu käes annab palju energiat, siis soovitame ka teistel panna telefonid taskusse ja minna sõpradega välja, näiteks uisutama.

Aakre Lasteaed-Algkool

Kunstiringis meisterdamine teeb meil kõigil tuju heaks! Õpetaja Kaiaga mõtlesime välja, joonistasime ja kleepisime erinevaid lõbusaid ruume, mis on just lastele ronimiseks ja liulaskmiseks sobivad. Need on nagu uue aja mänguväljakud! Kui oleksid sellised ronimisväljakud, küll oleks lõbus ja energiat jaguks tükiks ajaks. Hea tuju annab ka energiat. Ja kunstiringis ongi meil väga lõbus!

Tegelikult unistame ammu, et Aakre koolilastel oleks ka oma mänguväljak.

Are Kooli 6.klass

Meie saame energiat õppekäikudelt, reisimisest. Proovime kord kahe kuu järel kooliseinte vahelt välja saada ja elu väljaspoolt tundma õppida.

Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 5A klass

Koolidevaheline mäng tundus nii põnev, et otsustasime teiega jagada oma nippe, kuidas püsida talvisel ajal virk ja kraps.

Meie klassil on traditsiooniks saamas 3-päevane talispordilaager Piiri Spordi- ja Puhkekeskuses Otepää lähistel. Juba teist aastat järjest oleme seal talvelõbusid nautides ja talispordioskusi arendades oma "akusid laadimas", et kooli kõige pikemat kooliveerandit sel moel lühendada ja ergastada. Ka järgmise talve laager aastaks 2018 on broneeritud! Kes valib lumelaua, kes murdmaa-, kes mäesuusatamise, kuid kõigil on valgetel lumenõlvadel rahmeldamist, oskuste lihvimist ning uue õppimist. Pimedas metsas matkamine ning suure kilega klassiga mäest korraga alla laskmine on põnev ja lõbus. Unustades mõneks päevaks õppetükid ja tunda end Eestimaa talves mõnusalt (lund on Lõuna-Eestis alati), tähendab tagasi koolipinki istudes puhanud vaimu, karastunud organismi ja ühtkuuluvamat klassi! Ehk täitumist uue energiaga! See on meie klassi nipp nr 1.


Teine pimedat aega trotsiv ettevõtmine klassiga oli Võhma Valgusevabriku külastamine ja ise endale ühe toreda küünla valamine ning selle kaunistamine. Lisaks sai kümnete erinevate lõhnasortide vahel valides küünlaid koju kaasa osta, täites nii enda, lähedaste või sõprade kodud lõhna-, valguse- ja soojusebuketiga. Pärast vabriku tutvustust ja küünla valamist said lapsed proovida parafiniuisuväljakul hokit mängida, batuudil hullata ja väntadega kartautodel sõita. Mõnusad füüsilised tegevused ning küünalde kinkimisrõõm ja oma mõtete koondamine küünlaleegi väreluses aitab kindlasti püsida terve ja õnnelik ja täidab uue energiaga! See on meie klassi nipp nr 2.


Kolmas pimedat aega trotsiv ettevõtmine klassiga oli Fazeri kommivabriku külastamine Soomes, Vantaas, mis laste silmad ja maitsemeeled särama lõi. Olles tutvunud Põhjamaade vanima maiustustevabrikuga, suples terve klass Flamingo veepargis, mängides ennastunustavalt väravapalli ja nautides muid veemõnusid ning üksteist! Julgemad panid end proovile Vantaa SuperParkis, kus sai ronida kaljuseinal, laskuda köielt, prkuurida, saltosid teha ja möllata rampidel. Ka see klassiüritus laadis uue energiaga kesk pimedaimat talveaega ja oli meie klassi nipp nr 3.


Igal jõulul ja sõbrapäeval jagame klassis üksteisele kingitusi ning valime klassi sõbralikema poisi ja tüdruku. See motiveerib aastaringselt käituma sõbralikult ja märkama üksteise häid külgi. Ühesõnaga, püüame veeta tundidevälisel ajal klassiga koos nii palju vaba aega kui võimalik. Seegi täidab uue energiaga uuteks kohustusteks ja see on meie klassi nipp nr 4.


Türi Põhikooli 3.A klass

Talverõõmud on sellel aastal olnud üsna üürikesed. Seda vahvam, et meie tabasime hetke. Küll andis seal lume sees rassida. Nii valmis selle aasta kõige suurem pall. Saadud energiast jätkub tänaseni. Loodame, et kõigil on võimalus saada energiat lumest.

HTG 12. klass

Meie klass saab energiat eelkõige loodusest. Kuna me oleme reaalklass, siis oskame looduse panna meie heaks töötama. Päikesepaneelid korjavad päikeselt energiat ja annavad selle meile edasi. Eriti veab, kui on tulemas äike, sest see annab meile võimsa energiapaugu. Aga kuna Eestis on ilmad sageli igavad ja pilvised, siis igapäevaselt aitavad meid kofeiini tabletid.

Rakvere Reaalgümnaasium 4.a klass

Juba neljandat aastat järjest sööme me gripihooajal õpetaja toodud mett, et olla terved ja tugevad. Eelmisel aastal oli meil ka küüslaugupäev, kus tegime küüslauguvõileibu ja muidugi sõime need ka ära. Kibe oli küll…aga kasulik. Sellel aastal otsustasime teha küüslaukudest keed ja kanda neid koolipäeval kaelas. Oli lahe ….. küüslaugu lõhn oli terves klassis ja ilmselt pisikutel polnud seal enam kohta. Oleme terved, tugevad ja energilised. Klassivälised üritused, ekskursioonid ja väljasõidud on need, mida me alati ootame. Tore on akusid laadida väljasool kooli, sõprade seltsis. Pildile on sel korral jäänud meie sõit Tartusse, ERMi ja Aura veekeskusesse. Oli õpetlik ja lõõgastav nädalalõpp. Ka vahetundide ajal võib koolis huvitav olla. Ei pea seina ääres seisma ega aega surnuks lööma, vaid saab ka legodest põnevaid ehitisi meisterdada, hoverboardidega tasakaalu harjutada ning muudki põnevat teha.
Meie klassil küll energiast puudu ei jää …

Küüslauk kaelas ja mesi suus, nõnda oleme terved ja tugevad.

ERM

Aura veekeskus. Koos sõpradega on tore erinevatest ekskursioonidest ja väljasõitudest osa saada. Kõigil on rõõmus meel ja palju energitat taas koolitööd teha.

Ka vahetund pakub elevust. Hoverboardidega sõitmine oli lahe kogemus.

Aegviidu Kooli 6. klass

Talvine ja tore nädalavahetus

Nurme Kooli 1.klass

Saame energiat ühistest ettevõtmistest: mängudest, sportimisest ja talverõõmudest.

Krootuse Põhikooli 4. klass

Meie klass on küll väike, aga sõbralik. Koos tegutsemine on vahva, sest see hoiabki pimedal ajal erksana. Põnev on avastada midagi uut. Energiat kogume loodusest ja õppekäikudelt. Seda nii koduümbrusest kui ka kaugemalt.

Kiigemetsa Kooli 6. ja 8. klass

ET OLEKS RÕÕMUS MEEL JA TUGEV TERVIS ON ENDAL NUTIKAS JU OLLA TARVIS: SEEPÄRAST METSLOOMADELE LISATOITU TOOME JA ÕUEST TULLES KUUMA TEED ME JOOME NING ET PÜSIKS TERVED KÕIK KA HOMME, ME SÖÖME SELTSIS „VITAMIINIPOMME“.

Paldiski Vene Põhikool, 9. klass

Klassiga korraldasime stiilinädala, et oleks veidi huvitavam koolis käia. Oli niisugune kord, et:
Esmaspäeval: ruuduline riietus
Teisipäeval: must
Kolmapäev: valge
Neljapäev: triibuline
Reede: kirju
Need olid väga huvitavad ja ebatavalised päevad. Kõigile (isegi poistele:) meeldis selline nädal.

Loksa Gümnaasiumi 3.a klass

Meid on üsna vähe- 8 tüdrukut ja 1 poiss. Meie saame oma energia lauldes, tantsides ja sporti tehes. Me laulame kooli mudilaskooris ja tantsime rahvatantsurühmas. Loksal on suur ujula, kus saame käia ujumistrennis või niisama ujumas. Loksal on väga ilus liivarand-seal veedavad suvel aega Loksa lapsed. Meie klassis õpivad ka õpilased, kes ei ela Loksal. Nende kodud on Haras, Vihasoos, Pärispeal ja Suurpeal. Kõik need kohad on mere ääres ja ujumine on meie seas popp. Ühe meie klassi tüdruku kodu on Kolgakülas, seal on suurepärased matka- ja suusarajad. Suusatada ja uisutada meeldib meile ka väga. Ja jalgrattaga sõita on tore. Käime tihti matkamas, nii klassiga koos kui oma perega. Sõbrapäeval jagame kallistusi ja vastlapäeval laseme liugu. Sealt see energia kõik tulebki.

Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi 7.B klass

Jagame teile kõigile mõtteid, kust saame meie piisavalt energiat koolipäevaks.
Koolipäevad on pikad, sellepärast on meil tunnis ning tunniväliselt tegevusi, mis annavad meile energiat. Esiteks võimleme tunnis puhkeminutitel ja tuletame meelde igas keeles kehaosasid. Võimleme koos lauluga. Teiseks lülitame me end mõneks minutiks õppetööst eemale. Neid me nimetame vaikuseminutiteks. Me hingame sisse ja välja, näitame seda ka sõrmedel. Otsime ka klassis värve, mis ammutavad meile energiat. Mõtleme, millised pildid tulevad meil silme ette nende värvidega.
Võimlemisvahetundide ajal oleme spordisaalis, kus mängime palli.
Iga päev sõõgivahetunnil sööme me puuvilju ja köögivilju.
Pärast õppepäeva on meie klassikaaslastel mitmesugused hobid, mis neile energiat annavad - muusikakool, spordikoolid (korvpall, jäähoki, jalgpall, poks), tantsutreeningud, ujumine.
Õpilased saavad piisavalt energiat.

Õpetaja Kati ja 1.klassi lapsed Adavere Põhikoolist

Meie klass saab energiat võimeldes, sporti tehes (teeme natuke ka lastejoogat) ja puuvilju süües.

Tartu Descartes´i Koolist 1. b klass

Me tahame teiega jagada oma kogemust, kuidas igasse koolipäeva põnevust ja rõõmu tuua. Jõulukuul alguses meisterdasime klassi omapärase jõulukalendri, mis koosnes volditud majakestest. Igas majakeses leidus üks tegevus, mida teha koos klassikaaslastega. Tegevused olime eelnevalt lastega koos valmis mõeldud. Näited tegevustest: tantsuvahetund, jalgpall õues, luuletuste lugemine, mängud arvutiklassis, kaartide meisterdamine, lumesõda klassis paberkuulidega jne.
Uuel aastal soovisid lapsed "traditsiooni" jätkata. Ja nii me siis mõtlesime uued tegevused ja igal päeval ootab meid ees põnev tegevus, millega sisustame oma pikemat vahetundi, mis kestab 20 minutit. Sobival võimalusel leiame põnevaid tegevusi ka õues. Rõõm on vaadata, kuidas lapsed üheskoos tegutsevad ja lustivad. Igahommikune loositõmbamine, kes millise tegevuse tänaseks majakesest tõmbab, pakub tõelist elevust. Lisaks sellele toimuvad ühisüritused, mõned ka koos vanematega. Näiteks on toimunud lauamängu- ja pannkoogiõhtu, Otepää Winterplace külastus jne.

Toila Gümnaasiumi 12.klassi õpilased

Meie saame energiat loodusest. Meile meeldib matkata, avastada ning ringi reisida. Looduses koos viibimine tõstab tuju, annab juurde positiivsust ning värske õhk soodustab uute ja heade mõtete kogunemist! :)