Tuleviku kool

Kindlasti oled sa aeg-ajalt mõelnud tuleviku peale ja püüdnud ette kujutada, kuidas sa kümne või kahekümne aasta pärast välja näed, missugused on autod ja millised näevad välja linnad. Kas sa oled aga kunagi mõelnud, missugune võiks olla kool 100 aasta pärast? Kas õppetöö toimub endiselt klassiruumis, teadmisi saadakse raamatutest ja klassi ees on õpetajad?

Võitjateks osutusid Õismäe Gümnaasiumi 5.b klassi, Avinurme Gümnaasiumi 5. klassi ja Tartu A.Puškini kooli 4.a klassi lapsed!
Palju õnne!

Kool saja aasta pärast

Tallinna Mustamäe Gümnaasium 3.c klass

Meie kool on 100 aasta pärast omamoodi teadustempel, kus ruumi on kõigile ja väga erinevate huvidega lastele. Siin on ka mitmekesised huvialaringid ja võimalus sõpradega vaba aega veeta. Ka 100 aasta pärast seisab kooli ees öökull sümbolina. Algklasside õpilased on omaette väikeses linnakus, mis asub kest mägesid ja rohelust. Iga õppeaine jaoks on eraldi majake – õpimajaks ja sinna lähevad õpilased iseliikuvate rulade, laudadega. Majakates on moodne tehnoloogia, võimalus teha individuaalselt tööd või koos sõpradega ühiseid projekte. Kindlasti on üks majaks puhkeruumideks kujundatud, kus saab magada ja mängumajakas, milles palju arendavaid mänge ja mänguasju.

Vanemate klasside õpilaste tarbeks on teaduslinnakus aga omaette hooned, kus laps saab vastavalt huvile liituda teda paeluva teadusharuga. Näiteks koos teadlastega uurida kosmost, teha erinevaid katseid, osaleda sidesüsteemide vahendusel teise galatika teadlaste ja õppuritega. Arendada ja uuendada tehnoloogiaid koos oma ala spetsialistidega, sest õpetaja on siin omandanud teadlase kvalifikatsiooni. Kõikjal on abiks õpilasele kaasaegne tehnoloogia ja robotid. On oma keemiakatsete labor, kus õpitakse olulist juba maailmas leiutatud algteadmistest, kuid osaletakse ka uute materjalide ja ainete loomisel koos juhendajatega. Loodusteaduste suuna esindajatele on mõeldud miniloomaaed koos katselaboritega ja loodusvaatlustega.
Matemaatikast on saanud lastele lemmik õppeaine, sest siia on kaasatud tehnoloogiat ja mõttetöö on laste seas lihtsalt populaarne.
Koolil on oma kasvuhooned ja põllulapp, kus toodetakse oma tarbeks mahetoodangut, millest kooli toitlustusasutustes valmistatakse lapse arenguks sobivat toitu. Kooli raamatukogus on raamatud nii paberkandja kui digiraamatud ja neid on maailma väga paljudes erinevates keeltes, sest 100 aasta pärast võib laps valida rohkemate keelte hulgast, mida ta omandada soovib. Lisaks sellele on sel ajal koolis erinevate rahvaste esindajad, mis võimaldab paremini omandada teiste kultuuride eripära. Seda kõike igapäevase suhtluse tasandil.
Puhkamiseks ja sportimiseks on võimalusi palju: seikluspark, matkarada, spordisaal, ujula, liuväljad, väliterassid, lendavad vaibad, millega saab hõljudes mediteerida. Saab oma kooliteatris mängida laval, lavastada või vaadata kaasõpilaste etendusi. Samas saab seal korraldada ka muusikaüritusi .
Kunstitunnid veedetakse töökodades ja ateljeedes. Pintslid liiguvad mõttejõul. Puutöö on au sees. Poisse meelitab iidne sepa amet.
Ja veel – kooli tunnid ei ole määratud kindla pikkusega. Vahetunni võtad siis, kui tunned, et mõte ei tööta ja robotkaaslasest pole hetkel sinu toetajat. Suvine koolivaheaeg aga jääb – 3 kuud!

Selline on Tallinna Mustamäe Gümnaasium 100 aasta pärast.

Loe edasi »


Melliste Algkool-Lasteaed

1. foto: Tuleviku kool seestpoolt. Klassid, söökla, muusikasaal, arvutituba, 3.klass, koridor, WC, rõivistu, uue tehnoloogiaga kraanikausid. Õpetajateks on robotid, palju tehnikat söögiks tomatid ja pihvid. Christofer, Kätlin, Ulric, Rasmus 2.klass

2. foto: Tuleviku kool väljastpoolt. Ümber kooli on palju loodust, üks õpetaja ja üks inimene. Sille, Desiree, Johanna-Janeli, Lukas 2. klass


Valga Põhikool 4.d klass

Valga Põhikooli 4.d klassi õpilased mõtlesid välja ühe "tuleviku kooli".
Koolimajad on viidud vette. Koolimajja saab sõita õhus liikuvate autodega või laevaga. Koolimaja on suures osas klaasist. Õppekäike tehakse pisikeste allveelaevadega.
Arvame, et kunagi on planeedil "Maa" väga palju vett ja kõik suuremad linnad on vajunud vee alla. Nii me käimegi näiteks ajaloo tundides hoopis vee all muuseumides.
Koolmaja keskel on suur avatud park, kus on pisemad loomad ja linnud. Parkides saab teha õuesõpet. Vajadusel saab koolimaja ka õhku tõsta. Klassiruumid on avatud õppega. Kõik õpilased saavad endale ise õppetunnid valida. Õpitakse ise ja arvutite teel. Õpetajad vaid suunavad ja juhendavad vajadusel.
Koolimajas on olemas portaalid, mis transpordivad sind ühest klassiruumist teise. Selline on meie tuleviku kool!


Viluste põhikooli 8.klassi õpilane Ivo Rätsep

Minu mõtteks oli siis see, et igasugune kujundus oleks samaväärne praegusega, ainult väikeste uuendustega. Toolid & lauad teha mugavamaks, et oleks isu õppida ja koolis käia. Samas peab kool olema ka tervislik, aga kuna 100 aasta pärast on nii-kui-nii meil nutiajastu ja kõik maailmas on tehniline, siis seda kahjuks muuta ei saaks.
Minu ideeks oleks teha lauad millel on puutetundilkudekraanid ja igal õpilasel on enda koht ja kasutaja (Teised sinna ligi ei pääse, kuna kõik on paroolidega kaitstud). Õppimine toimuks koguaeg ühes ja samas klassis. Kirjeldus pildist: Mõte oleks siis selline, et laua küljes on ekraan mida saad näpuga kasutada või pliiatsiga. Laud & tool hõljuvad ühtlaselt ja saab ise reguleerida.
Mõtlen rohkem mõtteid ja proovin joonistada parema pildi ;). Kuna tulevik võib kaasa tuua ka hõljuvad toolid ja lauad siis mõtlesin ma sellele ;) Pole just kõige parem joonistaja, seletada oleks lihtsam ja arusaadavam!


Konguta Kool 5. klass

Arutati üheskoos, missugune võiks olla kool 100 aasta pärast. Tehti märkmeid kunstivihikusse. Seejärel joonistas iga õpilane pildi, mis hiljem seati kokku suureks ühispildiks. Laste nägemuses midagi väga erilist ei ilmnenudki. Üllatavalt sooviti, et oleks jõusaal, ujula ja mugavad maššaasitoolid. Buffeelaud võiks olla klassiruumis ja õpetajat võiks vahepeal asendada robot. Pinkide seest võiks tulla välja õpikud ja tahvelarvutid. Nutikaid lahendusi oli teisigi. Kokku sai meil terve kolmekorruseline koolimaja.
Suurt pilti oli väga raske pildistada aga saadame selle mis meil on. Pildid tegime must-valged ja õppisime perspektiivis joonistama. Oli uus ja põnev kogemus.


Tallinna Kivimäe põhikool 4.a ja 4.b klass

Tuleviku kool on rõõmsam, värvilisem, lõbusam, naljakam ja isikupärane. Klassiruumides on rohkem värve. Mööbel on pehme, mugav ja "nutikas". Iga laps saab kooli kaasa võtta oma lemmiklooma. Kindlasti ei pea tulevikus iga päev koolis käima.


Tartu Mart Reiniku Kool 2.d klass

Soovin, et et koolis oleks tulevikus boulingu saal, kino ja mcDonaldsi restoran. Kool võiks alata hiljem ja vahetud võiks olla oleks pikem. Ma tahan, et poiste ja tüdrukute klassid oleksid eraldi. Soovin, et iga tund oleks ujumine, ujulas aga võiksid olla liutorud. Ma tahaksin, et ka lemmikloomadel oleksid oma tunnid ja nad oleksid oodatud tundidesse. Samuti võiks koolis olla magamise tund. Magamise tunnis saaks hõljudes magada. Samuti meeldiks kui oleks hästi palju ekskursioone. Ma tahan, et 100 aasta pärast oleks kooli staadion 2 km pikk ja 1 km lai. Õues võiks olla väga äge skatepark ja saaks palju mänguväljakule minna.


Tallinna Nõmme Gümnaasium 3.a klass

Kosmoselaev või ülikiire helikopter viib lapsi kooli. Tulevikulaborites saab jäätist ja muud teha. Tulnukalaev kaitseb kooli. Nimedega robotid on õpetajad. Õpilaste pähe tuleb tarkus läbi mälulaadija. Kool ise asub lutsukommi sees. Ujumiseks on koolis värvilise veega bassein. Tulevikukooli toit on LOL popcorn. Koolivorm on nike klaasist kleit, poisid kannavad ka kleiti. Õpetajate tuba on nagu kontor ja seal on palju ruumi. Kui õpilased ennast laevad, siis käib neist läbi sädelev elekter. Väike tulnukalaev on selleks, et kui maja põleb, siis saab kiiresti välja. Ajalooõpetaja annab kõigile pärast tunde kommi. Seal lendavad laste lõbustamiseks ringi ükssarvikud. Õpilased on kaetud elektroonsete nuppudega.


Tallinna Tehnikagümnaasium 3.d klass

Tuleviku kool on naljaka ja pisut veidra kujuga. See võiks olla auhinna trepi kujuga. Kooli tullakse laheda ja kiire masinaga. Koridorid on ilusaid pilte täis. Klassides on puutetundlikud tahvlid ja iga laua peal on arvuti. Pinkide asemel on diivanid. Kehalise kasvatuse asemel on ratsutamine. Kui õpetaja on haige, siis asendab teda robot, kes on sama hea kui päris õpetaja. Õpetaja võiks väga lahke olla.


Paldiski Põhikool 6. klass

100 aasta pärast muutub meie elu teistsuguseks ja kool ka.
Kooli asukoht ei pruugi olla enam Maa peal, vaid hoopis kosmoses. Kooli sõidetakse mitte koolibussiga, vaid kosmoselaevaga. Tuleviku koolis saavad õppida nii Maa kui ka teiste planeetide elanikud. Õppimisel kasutatakse palju nutiseadmeid. Need on näiteks: hologrammarvuti, digilaud, 3D-prillid jne. Õpetajatele abiks on robotid ja need aitavad korraldada õppetööd. Õppekäigud toimuvad erinevatele planeetidele.
Tänu tuleviku koolile saavad universumi elanikud suhelda omavahel ja avastada uusi maailmu.


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Tartu Kivilinna Kool 4.b klass


Õismäe Gümnaasium 5.b klass

Kool algab 100 aasta pärast kell 10:00. Koolis võib kaasas kanda kõiki nutivahendeid. Selleks ajaks on koolis õpikute asemel tahvelarvutid. Tavalise tahvli asemel on klassis hõljuvad virtuaaltahvlid. Õpilased istuvad hõljuvate toolide peal. Kasutatakse elektrilisi vihikuid, mis salvestavad kogu teksti, mida õpetaja räägib. Vahetundides saavad õpilased mängida hologrammiga. Samuti saab mängida loomadega, kes oskavad rääkida.
Õpetajate asemel töötavad robotid, kes õpilaste töid kontrollivad spetsiaalse videotahvli abil. Kõige halvem hinne, mida on võimalik saada, on 3. Töid jaotavad laiali elektrilised mesimummid. Õpetajad sõidavad liftiga klassiruumi. Õpilased saavad käia väga kaugel koolis, sest sõiduvahendiks on tiibadega auto, mis võimaldab koolis käia välismaal. Õpilaste pinaleid, õpikuid ja päevikuid kannavad ufod, kes on ka sõbra eest.
Sööklas antakse igale õpilasele tablett, mis sisaldab selle päeva menüüd. Käsi ei tule ise pesta, vaid seda teeb automaatne käsipesur.


Avinurme Gümnaasium 5. klass

Klassiruum
Tavalise tahvli asemel on suur puutetundlik tahvel. Seinte peal on televiisorid ja muud digivahendid. Õpilaste toolid muutuvad vastavalt sellele, millist tööd tunnis tehakse. Kui on vaja midagi kirjutada, siis toolid on tavalised. Kui õpilased teevad rühmatööd või loevad midagi, siis muutuvad toolid nupuvajutuse peale pehmeks, et oleks mõnus ja mugav.
Õpetaja
Õpetajat tegelikult klassis ei olegi. On ainult hologramm. Nii saab sama "õpetaja" paljudes eri koolides korraga õpetada. Õpilased saavad abi küsida robot-abiõpetajatelt. Neid on tunnis mitu tükki.
Töövahendid
Õpikud ja töövihikud on digitaalsed. Tahvelarvutid tulevad nupu vajutuse peale laua seest välja. Kui õpilane lôpetab töö, läheb tahvel laua sisse tagasi. Õpilastel on peas tarkusemütsid. Kui õpilane tuleb tundi,paneb ta mütsi pähe ja valib vastava õppeaine. Teatud aja jooksul läheb kogu vajaminev materjal õpilase pähe. Seejärel toimuvad teised tegevused. Loodusõpetuse, ajaloo jt tundide ajal kasutavad õpilased virtuaalseid prille. Näiteks loodusõpetuses mingeid loomi õppides, saavad õpilased neid loomi näha ja katsuda. Orkaane ja tornaadosid õppides, on õpilased ise selles olukorras. Ajalootundides lähevad õpilased tagasi õpitud aega ja saavad näha, milline elu sellel ajal oli.
Õpilased
Õpilastel on jalas spetsiaalsed jalanõud,mida saab muuta vastavalt vajadusele. Igapäevaselt on need tavalised.Kui õpilane tahab kiiresti järgmisesse klassi jõuda,vajutab ta nupule ja siis tulevad jalanõude seest välja rattad. Ja kui õpilasel on eriti kiire,siis tõstavad jalanõud ta üles ja lennutavad soovitud kohta.


Tartu Aleksander Puškini kool 4.a klass

1. Meie arvates 100. aasta pärast inimesed ikka veel õpivad lapsepõlves koolides, aga koolis õpimine on palju huvitavam ja mugavam. Lapsed liikuvad koolis giroskuteritel. Õpetajaid asendavad robotid, kuid lapsevanematel tekib võimalus jälgida oma laste koolitunde läbi spetsiaalse nutiseadme. Tekib rohkem vabaajakohti, kus õpilased saavad mugavalt oma aega veeta. Näiteks lugedes raamatuid raamatukogus, kus saab lebamiskottide peal mugavat ja lõõgastuvat asendit võtta. Sööklas saavad õpilased ise koostada endale menüü ja peale seda söök tuleb spetsiaalsest aparaadist välja. Samuti tuleb kooli riidepood, kust saab endale riideid osta.

2. Tulevikus lapsed ikka veel käivad koolides, kuid siis on kool tugevasti moderniseeritud. Igal õpilasel tuleb interaktiivne pink, nagu juba kasutusolevad Smart-tahvlid õpetajatel. Õpilased saavad kasutada neid õpikute asemel ning saavad otsida informatsiooni internetis. Samuti tulevad ulmelised klassid: klassiruumides lapsed sattuvad virtuaalmaailma. Näiteks nad võivad näha modeleeritud eelmiste sajandite maailma või näha bioloogia tunnis rakude ehitust seestpoolt. Raamatuid enam ei ole. On tahvelarvutid, kuhu on salvestatud digitaalsed raamatud erinevates keeltes. Treppid koolides tulevad muusikalised – iga aste on klahv, mille peale astudes, mängib muusika. Lisanduvad ka batuudid ja basseinid. Koolisöökla hakkab paiknema kooli katusel. Nii nagu ka bioloogia klassiruum. Bioloogia klassis saab tegeleda aiandusega. Ka iga kool hakkab omama superteadusmasinaid, millega lapsed saavad minna seiklema alveemaailma, maaaluse maailma ja kosmosse.

3. Kolmas version on pessimistlikum. Inimesed saastavad maailme niivõrd, et Maa peal ei saa nad enam elada. Seepärast põgenevad nad kosmosse elama. Samas Maal hakkavad elama robotid, kes käivad inimeste asemel koolis ja õpivad puhastada Maad, et inimesed saaksid pärast planeedi peale tagasi tulla. Selleks, et kõik oleks nii, nagu inimesed soovivad hakkavad nad juhendama roboteid kosmosest sateliitide kaudu.


Tartu Aleksander Puškini kool 4.b klass

Meie arvates 100. aasta pärast koolid hakkavad paiknema maa all, kuhu saab sisse läbi puutüve. Õpetajateks on tulevikus robotid. Lapsed hakkavad igas tunnis kasutama virtuaalreaalsuse prille, mille abil nad saavad erinevatesse õppemaailmatesse sukelduda. Koolidesse nad saabuvad lendavates kookonites. Koolides hakkavad käima ka tulnukate lapsed. Tulnikate lapsed on väga armsad, sõbralikud ja armsad. Maa lapsed ja tulnukate lapsed saavad väga hästi läbi.


Puurmani Mõisakool 5. klassi tüdrukud

Saja aasta pärast on koolis käia lihtne ja mõnus. Kohal tuleb siiski käia, et saaks omavahel suhelda ja liikuda. Tunnid algavad 12.00 ja lõpevad 15.00. Klassides on mugavad tugitoolid ja koridorides pehmed diivanid. Õpetajaid asendavad väiksed targad robotid. Majas viibivad iga päev ka mõned õpetajad, kes aitavad lastel suhelda ja kui vaja, parandavad roboteid. Kõik on õnnelikud!


Puurmani Mõisakool 5. klassi poisid

Tulevikus toimub õppimine üksnes kodus ning arvutites ja keegi ei pea koolimajja minema. Õppimiseks vajalikud programmid on siiski koostatud õpetajate poolt ja neid täiendatakse pidevalt. Õpitakse peamiselt mängides. Siis on põnev ja keegi ei hoia kõrvale. Hindeid ei panda.


Puurmani Mõisakool 9. klass

Lähitulevikus on tehnoloogia veel rohkem arenenud. Õpilastel on raamatute asemel tahvelarvutid. Kõvad pingid ja toolid on asendatud pehmete ja mugavate kotttoolidega. Õpilastel on rohkem mugavusi ja võivad vabalt tunnis üksteisega tunniteemat arutada. Söögivalk on suurem.

Meie tuleviku koolis võiks olla bassein, tünnisaun, grillimisplats ja kohvik. Õpilased liiguvad tasakaaluliikuritega ja nendel on olemas telekas, kus nad mängivad videomänga.


Puurmani Mõisakool 6. klass

Looduõppeklassis on palju loodust taimi ja suured maakerad. Muusiklassides on väga palju pille mida vabalt kõik harjutada saavad.


Puurmani Mõisakool 8. klass

Õpetajaid pole vaja 100 aasta pärast, kõik käib arvutite teel. 100 aasta pärast kõik istuvad telefonis. Mõned klassis on telekas ja kõlarid.


Puurmani Mõisakool 7. klass

Tuleviku koolis on kapslid, mille abil saavad lapsed teadmisi. Lapsed sisenevad kapslisse ja seal sees olev kiirgus annab neile vajalikke infosid ja teadmisi. Kapsleid juhivad vastavad arstid, kes panevad lastele vajaliku materjali kiirgusesse. Kooli toiduks on toidutabletid ja kommid.


Puurmani Mõisakool

Õpilased elavad koolis. Õpetajateks on robotid ja õpilased õpivad nutiseadmetes.


Türi põhikool 3.b klass

Koolimaja paistab välja nagu iga tavaline hoone. Majas asub kaks lifti. Üks, mida saavad kasutada õpilased ja teine on õpetajate jaoks. Koolimaja koridoris on palju avarust ja ruumi jooksmiseks ning mängimiseks. Koridorides saavad õpilased sõita hoverboardidega. Neid on võimalik hoiuriiulilt vabalt võtta.
Võimla asub alumisel korrusel ja kohe seal lähedal asub veetorudega bassein. Basseini kõrval asub suur akvaarium. Võimlasse viib uks, mille kaudu on võimalik ainult siseneda. Sealt lahkumiseks tuleb trepist üles ronida ja mööda trossi väljapääsu ukse suunas laskuda.
Klassiruumides on mööbel paigutatud nii, et seda oleks kerge liigutada. Kunstiklassis on laudade asemel molbertid. Lisaks tavalistele klassiruumidele on tuleviku koolis ka vooditega magamisklass ja orkestriklass. Magamisklass asub kohe söökla kõrval ja nii on lastel hea kohe peale söömist puhkama minna.
Tuleviku koolis on olemas ka raamatukogu. Raamatud asuvad riiulite asemel hoopis seintel. Nende kättesaamiseks on raamatukogus batuudid ja Eiffeli tornitaoline ronimistorn. Raamatukogus lavastatakse ka näidendeid.
Tuleviku koolis on olemas kõik vajalik tehnoloogia õppimiseks. Tunde annavad endiselt õpetajad. 100 aasta pärast peab lastel koolis lõbus olema.


Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool 6. klass Diana Vinogradova

Õpilase arvamus, sellel on kool aastal 2050 :). Õpetajad töötatavad nagu tavaliselt, aga õpikuid selles koolis ei ole, vaid tahvelarvutid. Koolihoone on viiekorruseline. Iga õppeaine toimub erihoones. Hoones töötab ka lift, et oleks mugav ja kiiresti viiendale korrusele saada.


Tallinna Nõmme Põhikool 3.c klass

Tammetõru kool
Saja aasta päras on kool võimeline igal pool liikuma. Ekskursioonil käiakse oma klassiruumiga. Ruumid on tammetõru kujulised. Kooli ühest osast teise saab liikuda läbi liutoru, aga võib kasutada ka portaali. Koolis sees on oma park, kus kasvab erinevaid puid, mille all saab istuda, aga seal elab ka väiksemaid loomi, kelle eest lapsed saavad hoolitseda. Kool on täiesti elektrooniline. Lapsed käivad koolis reaktiivranitsaga. Koolis ei ole kiusamist. Vahetunnis saab mängida virtuaalreaalsusmänge. Ujula on täiesti puhas, söökla tervisliku toiduga. See kool on täiesti looduslik ja ei reosta keskkonda. Meie kool on kõrgelt hinnatud hea hariduse poolest ning lastel on lõbus ning huvitav olla.

Tuleviku kool
Tulevikus on kool mõeldud õppimiseks ja lõbutsemiseks. Lastel on iga päev lõbus. Koolis on hologrammidest õpetajad. Koolis on seikluspark ja liutorud. Koolis on ka oma mets. Seal käivad lapsed matku tegemas, sportimas ja loomi uurimas. Koolis ei anta koduseid töid ja lapsed ei pea asju kaasas tassima. Lapsed saavad olla koolis ükskõik kui kaua, kas või öösel. Lapsed võivad ise otsustada, kas on nädalavahetus või mitte.


Melliste Algkool-Lasteaed 1. klass


Melliste Algkool-Lasteaed 3. klass


Tallinna Kuristiku Gümnaasium 1.c klass

Tuleviku koolis on lahe õppida. Lastel on peas mütsid, millega saab mõttes rääkida. Aga see, kellega sa tahad rääkida, saab kohe aru. Siis ei pea tunnis sosistama ja õpetaja ei keela sind. Kahe kooli vahel on sild, sest kõrval asuvas koolis saab maagiat õppida. Kool võiks olla tehtud ka kristall-legodest. Kristallid ju tervendavad. Kuna kliima soojeneb, siis võib kooli ehitada ka vee alla. Kooli sünnipäeval sajab kõikjalt komme.
Pildid joonistasid Eleli, Maribel, Kevin-Markkus, Sandra, Janelle, Elisabet Gerda ja Armant.


Türi Põhikool 7.b klass

Meie unistuste koolis oleks veekeskus, renoveeritud õppeköök, kaasaegne öko kanamunafarm ning samuti farm, kust saab kooli õiget värsket sooja Eesti piima. Vahetunnid kestaksid 20 minutit, et õpilased saaksid koolistressist puhata. Õppeained on kerged ja kergelt meeldejäävad. Kooli alla on ehitatud varjend-labor, mis aitab õpilastel kergemini ja huvitavamalt ajalugu õppida. Kooli taga asuks Punane meri, kus suvel pärast kehalist kasvatust saavad lapsed end jahutada. Koolis on ka vabaajakeskus, kus on wii ja ps mängukonsoolid mängimiseks. Koolis on ka virtuaalne Disneyland, mida saab virtuaalse reaalsuse prillidega vaadata. Kooli kõrval oleks Linnanmäki-taoline keskus, mida õpilased saavad vahetunnis külastada. Kooli einet saab ise valida valmistoitudest, nii on kindlam, et kõik ikka söövad koolis. Koolis oleks ka väga suur ja lai raamatukogu, kust saab laenutada raamatuid, millal ise soovid. Kooli sees oleks mini-loomaaed, mida saab kasutada loodusõpetuse ja bioloogia tunnis loomade uurimiseks.

Lainetades loodusele lähemale
Jah, jõaume reisides loodusele lähemale! Kõlab liialt keskkonnasõbralikult? Just nii, tulevik peabki olema keskkonnasõbralik ja äkki 100 aasta pärast koolis käimine ühildub matkamise, ellujäämise, hariduse ja meeskonnatöö oskuste arendamise ning omandamisega. Tekib kindlasti küsimus, kuidas see kõik mahub ühte kooliaega ehk 12. aastasse inimese elust ja, kuidas on võimalik asendada see kõik iga päevase koolis käimisega. Ühiselt panime kokku ideed ja meeskonnatööna mõtlesime välja loodust väärtustava kooli, milles käiksime ka ise meelsasti. Kool kestaks iga nädal viis päev ning esmaspäeva hommikul kooli minnes võetakse ankur veest ja hakkataksegi seilama koos oma klassiga, magatakse hea ilma korral mõnel kaunil kaldal telkides, kus õpilased saavad ammutada erinevaid loodus teadmisi, teha proovi varem õpitud ellujäämise nipidega ja harjutada ka meeskonnatöö toimimist. Päeval laevaga sõites on õpilaste peamine ülesanne jaotada ära meeskonna tööd ja lisaks ka laevas olevates ruumides õppimine (matemaatika, emakeel, võõrkeeled jne). Kooli toimumise aega saaks ka ringi teha, kui soovitake näiteks minna avastama mõnda uut riiki ning teha koostööd teiste koolide või klassidega. Kuidas see on loodussõbralik? Loodussõbralik on selline kooli mõte, sest enamus asju tehakse looduse kaudu ja juba noorena kujunevad inimesel maailmavaated ja suhtumine, väärtustataks loodust ja saadaks aru, kui tähtis kõik tegelikult on ja mõistlik tarbimine pluss õiged väärtushinnankud moodustavad hea ühiskonna.

PÕHISAAR
Meie kooli nimi on Põhisaar. See on saarekool,kus poistel ja tüdrukutel on eraldi klassid. Tundidest meeldiksid meile ajalugu, söögitegemise tund, tunnirahutund, moetund, ujumistund, poistel puutöötund ning igal reedel toimub pidu.


Tallinna Järveotsa Gümnaasium 9. klass

Meie tuleviku kool näeb välja järgmine. Väravast sisse tulles avaneb vaade 4.korruselisele koolile ja tunnelitest läbiviivale (vasakulpoolt) sööklale ja raamatukogule ning (paremalt poolt tunnel) spordihoonele. Lisaks viib üks tunnel (paremalt poolt) maa alla, mis on parkla. Sinna saavad õpetajad ja juhiluba omavavad õpilased oma auto parkida. Kooli peauksed on lükanduksed, mis avanevad iseseisvalt. Sissetulles avaneb vaade suurele fuajeele. Fuajee paremas otsas on garderoobi hoid, ning tunnel, mis läheb edasi sööklasse ja raamatukokku. Fuajee keskele jääb keerdtrepp, mis viib alla ja üles. Trepist alla minnes tulevad ette muusika klass ja aula. Muusika klassis on mitmeid erinevaid pille ning mini lava. Muusikaklassist viib tee ka aulasse ehk konserdi saali. 2.korrus on reaalainete korrus. Paremast otsast on ühendatud kolm klassi omavahel, need on füüsika ja austronoomia klassid. Ehk siis keskele jääb tavaline füüsika klass, sellest paremale jääb labor, kus tehakse erinevaid katseid ning klass, mis jääb vasakulepoole on austronoomia klass. Austronoomia klassis on pandud lakke 3D tehnika, mida saab reguleerida õpetaja. See käib nii, et õpilased istuvad kott-tooli peale ja panevad 3D prillid pähe ja sellega igasuguseid planeete, tähti jne lähedamale tuua ja neid vaadelda nagu oleks ise päriselt seal. Teine uus asi austronoomia klassis oleks üks pisike ruum, kus sa saad olla kaaluta olekus.

Austronoomia klassist vasakule poole jäävad kolm keemia klassi ning keemia klassist vasakuke poole jääb bioloogia/loodusõpetuse/geograafia klass, mis koosneb ka kahest klassist. Esimene on teooria klass ning teine on katsete jaoks. Sellest klassist paremale poole jääb matemaatika klass. 3.korrus on loovkorrus, seal on ainult 2 klassi. Vasakpoolne on kunsti ja disaini klass. Klassi parempool on kunstipool ja vask disainipool. Korruse paremale poole jääb meedia klass. Uut on see, et sa saad koolilt kaameraid, valgusteid ja palju muud laenata, lisaks on klassis uut see, et olemas on kolm ruumi võtete jaoks, mida saad ise kujundada vastavalt stseenile. 4.korrus on puhkekorrus. 4. korruse paremal pool on õpilastele pandud kott-toolid puhkamiseks. Korruse keskel/üleval pool on õpetajate tuba ning õpetajate toast vasakule jääb direktori, õppealajuhata ja haldusjuhi kabinett. Minnes tagasi 1.korrusele ehk fuajeesse siis parematkätt jääb tunnel, mis viib spordisaali. Soprdisaali minnes oled soprdisaali 2.korrusel. Sel korrusel on garderoobid ja jõusaal. 2. korruselt alla minnes tuleb suur võimla, kus on võimalik korvpalli ja võrkpalli mängida. Lisaks on kõrval aeroobika vahendid, kui on soovi. Vasakus nurgas on riiulid, just saad juua võtta. Spordisaali 1.korruselt viib uks ujulasse. Kus on siis kaks atraktsiooni ning bassein ja palju lisavarustusi. Soprdisaalis pääseb välja ka 1.korruselt. Ukse ees on jalgratta- ja tõukerattahoid. Spordisaali maja taha jääb staadion,kus on istekohad publikule, kes on parajasti tulnud võistluseid või trenni vaatama. Staadionist vasakule poole jääb väike kohvik. Kohvikust edasi tuleb raamatukogu ja sööklamaja ehk siis koolist vasakule poole jääv tunneliga majake. Seal 1.korrusele jääb söökla, mis on uue süsteemiga. Sööklas on ringi kujulised lauad kust toit keskelt ülesse saadetakse vastavalt sellele, mis eelmine päev oma tänaseks lõunaks tellisid. 2.korrusel on kahekorruseline raamatukogu. Selline näeb välja meie tuleviku kool.

Projekti tegijad: Kirke Rebane, Laura-Eliise Simm

Loe edasi »


Tallinna Õismäe Vene Lütseum 1.c klass

Meie tuleviku kool asub rohelises keskkonnas. Kooli ümber on purskkaevud, rohi, puud, isegi katusel on rohi! Kuna kliima on soojem, lapsed õpivad enamasti õues, kus on ehitatud erinevad ronimise ja turnimise vahendid. Õpilased kasutavad erinevaid gadžetid õppimiseks, raskeid koolikotte ei ole! Lapsed tulevad kooli lendava taldrikuga või personaalse reaktiivse tiibadega. Koolis on muidugi lift ja automaatsed uksed.


Kihelkonna Kool 3. klass

Tulevikus on kõik koolid klaasist, et oleks palju valgust. Ka laes on tavaliste lampide asemel ainult lühtrid, see lisab suursugusust, sest kool on väga eriline koht. Õpilased kannavad koolivorme, aga selliseid hästi värvilisi ja mugavaid. Tüdrukutel ja poistel on eraldi õpetajad. Tüdrukute õpetajad näevad välja nagu printsessid, poiste õpetajad on robotilaadsed. Koolitoit on jätkuvalt tervislik, kuid magustoidud näevad alati väga uhked välja. Õppeainetest on olulisel kohal meisterdamine ning matkamine ja kehaväänamise tund. Igas koolis on ka oma planetaarium, kus saab vaadata tähti ning õppida tundma planeete. Et õppida tundma loomi ning teada saada, kuidas nende eest hoolitseda, selleks on koolides loomaaiad. Samuti on loomad head sõbrad just neile õpilastele, kellel inimeste seas nii palju sõpru ei ole või kes ei julge oma muredest inimsõpradele rääkida. Tahaks isegi tuleviku koolis käia!


Puurmani Mõisakool 4. klass

Päris tore oleks, kui kool oleks kuu peal. Igal hommikul sõidame raketiga kuule. Ma arvan, et kuul on rahulikum õppida. Ja kuu peal on kerge olla. Seal ei väsi nii kiiresti, sa oled kaaluta olekus, hõljud niimoodi ringi. Ja siis on lahe ka, ei pea istuma kogu aeg paiga peal. Aga see on vist küll päris naljakas kui õpetajad ringi hõljuvad. Meie arvame, et kuu peal oleks päris lahe olla. Selver võiks oma snäkileti ka kuu peal avada.


Saku Gümnaasium 7.b klass Mai-Triin Rubin

Minu kujutatud tuleviku kool on järgmine: kogu õppimisprotsess toimub läbi virtuaalreaalsuse, sa võid valida ise endale sobivad ning meeldivad koolid, võid valida endale Eesti kõige tuntuima matemaatikaõpetaja või maailma parima vene keele õpetaja. Tunde saad valida endale ise omal vabal valikul ning kool on palju lõbusam ja stressivabam.


Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool 8.c klass Ксения Пяйвиль

Школа будущего невозможна без учителей, ведь они являются нашими наставниками, людьми, которые передают нам свои знания. Нужда в учебниках, скорее всего, отпадёт и они останутся только для учителей. Так как человечество пытается покорить космос, то в будущем будут школы, в которых обучение происходит не на Земле, а в воздушном пространстве. Дети в таких школах сидят в сетке, висящей в воздухе, а учителя стоят на специальной доске, которая может передвигаться от одного ученика к другому, как транспорт. Обучение будет происходить в планшетах или на компьютерах.


Palupera kool 5. klass

Meie arvame, et 100 aasta pärast ei ole meie kooli välimus palju muutunud, sest ta on endiselt muinsuskaitse all. Samuti on jätkuvalt koolis õpilased, õpetajad ja toimuvad tunnid. Muutunud on see, et taastatud on mõisa torn ja selles asuvad lisaks laboritele ka satelliidikeskus ja observatoorium. Mõisahoone kõrval mõisapargi servas on uus mänguväljak, kus liiguvad õhkliftid, millega saab üles, et liumäge pidi aastaringselt alla lasta. Seal liiguvad teadusvagunid ja hüpata saab innovaatilise batuudi peal.
Väga ilus!


Rääma Põhikool 3.a klass

Tulevikus ei soovi me õppida ainult planeedil Maa. Terve maailmaruum on meie päralt. Õppima võtame kaasa ka robotid ja lemmikloomad. Nii on tore ja põnev teadmisi omandada.


Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool 2.a klass


Konguta Kool 3. klass

Õpilased said koos paarilisega arutleda, milline peaks või võiks tulevikus üldse kool olla. Selleks, et tulevikku natukenegi lähemale tuua mõtlesime sellele, et milline võiks kool olla siis, kui kui meie enda lapsed koolis käivad. Tööd valmisid põhiliselt paaristööna, mis olid laste jaoks uudne kogemus, kahekesi kokku leppida, mida ja kuidas joonistada, kes joonistab täpselt mida. Tuleviku kooli osas olid visioonid päris kõrged: õpetajad ei olegi siis enam inimesed, vaid robotid; kõik on looduslähedane, loodusklassis ujuvad põranda all kalad, kui neid õpitakse; häälkäsklusega peaarvuti, mis paneb kõik teised korraga tööle; koolimaja liigub tiibade abil ning lapsi aitavad head haldjad.


Tallinna Mustamäe Gümnaasium 3.a klass

1. Pildil Eesti Robotic Gümnaasium
Ükskord kukkus taevast meteoriit laserikarpidega. Kukkumiskohale tulid robotkosmonaudid, kes võtsid laserid ära ja sõitsid raketiga minema. Nad hakkasid lastele uut kooli ehitama, mis tuli vahva ja lastel oli seal hea õppida. Ühel päeval aga laserid enam ei töötanud ja koolis ei saanud õppida. Lapsed pidid õppima ise lasereid tegema, et koolis edasi käia saaks. Nii sai see kool kuulsaks.

2. Pildil on tulevikukool koos kosmosekooliga.
Pildil on tulevikukool, mille juurde kuulub eraldi veel kosmosekool. Kosmosekool on nagu lendav klass, mis sõidutab lapsi kosmost ja teisi maid avastama. Klassil on külgedel raketid, mis viivad klassi õhku. Lapsed istuvad pinkidel ja on turvavöödega kinnitatud. Klassis on ümberringi aknad, et kõik lapsed võiksid kõike näha.

3. Pildil on Kolka Kolli Kool Tulevikukool on pool robot ja pool koletis. Kooli ja koju saab lennates. Selleks antakse kõigile lendamisvarustus. On kokku lepitud koht, kus lapsed kooli ootavad. Kool tuleb laste juurde ning pistab keele suust välja ja lapsed saavad Kolli Kooli suust sisse minna. Koolis õpitakse kõiki aineid, mida praegugi lapsed koolis õpivad. Lisaks peab veel õppima lendamist ja leiutamist. Katusel on suur söömiskoht. See on üks vahva kool.


Nurme kool 1. ja 2. klass

Nurme kooli 1. ja 2.klassi õpilaste arvates sõidavad õpilased 100 aasta pärast kooli lendava bussiga. Buss maanduks koolimaja katusele. Bussis oleksid ka väiksed tahvelarvutid, millega saavad õpilased õppida. Koolis õpetaks õpilasi robot-õpetaja. Õpilastel oleksid mugavad toolid ja lauad, kus igaühel oleks arvuti.


Kohtla-Nõmme Kool 6. klass

Meie klass otsustas oma mõtted tulevikukoolist joonistada ja õpetaja tegi nendest piltidest kollaaźi. Meie arvame, et kool 100 aasta pärast on vahvlijäätise kujuline ja mahlajookide maitseline. Kui kõht tühjaks läheb, saab kohe juua ja süüa koolimaja enda küljest. Kool ise taastub igal öösel, et järgmisel päeval jälle naerusuiseid õpilasi vastu võtta. Õpetajateks oleks meie arvates ikka päris õpetajad, sest nendega on tore suhelda ja maailmaasjade üle arutada, aga abiks võiks olla õpetaja-robotid, kes aitavad tunde ettevalmistada ja huvitavamaks muuta. Kodutöid ei jäeta, sest koolis jõuab palju ära teha ja päev on ka pikem kui praegu, sest koolis on ju koos tore olla.


Tartu Kivilinna Kool 6.c klass

Tuleviku kool on teinud palju muutusi. Õpetajateks on robotid. Kooli tuntuim õpetaja on Pipi.Ta on kehalise kasvatuse õpetaja .Talle meeldib tegeleda lastega ja sellepärast ta meeldibki kõigile. Koristajateks on nõiad kes tunduvad väljast kurjad, kuid tegelikult on nad väga sõbralikud ja lahked. Palju erinevaid tegevusi. Iga päev on lõbus, kõikidele meeldib käia koolis . Kõik saavad läbi üksteistega .Ühtki tüli pole, isegi enam ei tea mis kiusamine tähendab vähemalt meie tuleviku koolis.Kui teised koolid kogunevad kokku pole neil mitte millestki rääkida aga kui meie kool saab kokku toimub juttu laat räägitakse üksteisest üle.


Aseri kool 3.a klass


Vastseliina Gümnaasium 4. klass

Saadame veel viimasel minutil oma nägemuse koolist 100 aasta pärast. Meie tegime klassi ühistööna ajurünnakus välja koorunud ideede põhjal tahvlijoonistuse. Oleks lahe kui 100 aasta pärast oleks koolimajaks hiigelsuur kartuli kujuline kosmoselaev, millel küljes kartuliidusid meenutavad tornid. Igas tornis erinev klass. Uksed ja aknad on kaetud helendavate valgust andvate ämblikuvõrkutega, mis lisaks valguse andmisele hoiavad koolimajast eemal ka kõik halvad mõtted. Õpilased istuvad mugavates võrkkiikedes ja kasutavad pliiatseid, mis on kaetud erinevat värvi nuppudega. Kui vajutad punasele nupule kirjutab pliiats punase värviga, kui vajutad rohelisele nupule, kirjutab pliiats rohelise värviga. Õpetajaks on rääkiv padi, kes istub hõljuval pilvel. Laua asemel on aga hoopis vikerkaar. Koolis on ka mõned robotid, kes hoolitsevad koolimaja eest. Näiteks kui on vaja koolimaja puhastada hõljub maja pilve kohale, kust hakkab sadama vihma. Vihm sajab aga hoopis altpoolt üles ja pihustab mustuse laiali. Ja aegajalt käivad koolimaja külastamas saja aasta taguste õpetajate vaimud, kes on väga sõbralikud ja uudishimulikud ning tahavad teada, kas õpilased ikka saavad sama targaks, kui nende ajal.


Türi Põhikool 2.c klass

100 aasta pärast on kool rõõmsavärviline ja sel on automaatselt avanevad uksed. Vajadusel saab koolimaja koos lastega lennutada teise kohta, et näha huvitavaid paiku. Klassiruumis on mugavad toolid, ilusad lauad, palju uusi nutividinaid ja tehnilisi abivahendeid. Mitmete ainete õppimisel kasutatakse robootikat. On ka erilisi klassiruume, näiteks loodusõpetuse klassi minnes tekib tunne, et oledki looduses, sind ümbritsevad puud, taimed ja pisikesed loomad. Tunde annavad nii robotid (klassis) kui ka õpetajad (ekraanil). Koolipäev algab kell 9. Kooli minemiseks ja tagasitulekuks on igal lapsel hoverboard või hõljuk-rula. Tulevikukoolis tehakse hea meelega sporti ja rahvastepall on jätkuvalt laste lemmik. Kooli sööklas saab iga laps tellida oma lemmiktoitu. Kindlasti on see toit tervislik, rämpstoitu tulevikus ei olegi. Kooli sööklas on toiduvalmistajateks robotid, istuda saab pehmetel diivanitel ning soovi korral võib ka suurtel patjadel lesida.


Ülenurme Gümnaasium 4.a klass

See on riiklik kool 932 lapsega. Paremal on observatoorium ja võimla ning selle taga on laboratoorium. Vasakul on kooli põhihooned ja gloobus, mille pealt õpetavad õpetajad lastele geograafiat. See ongi meie arvates tuleviku kool.


Palupera kool 1. klass

100 aasta pärast....meie vahva Palupera mõisakool on sama tore- lapsed on vahvad , õpetajad sõbralikud, koolisöök on väga maitsev, kõigile meeldib sportida, mõisapargis mängida, õppida loodust tundma. Aga õues olemine on veel vahvamaks korraldatud...On ujula, milles saab veega sulistada aastaringselt. On vahva aiamajake, kus saab näiteks vahetundides korraldada kontserte ning mängida pille. On tore väike majake, kus on lemmikloomad ning saab neile käia pai tegemas.
On suur porgandi- ja õunaaed, kus lapsed saavad käia vahetunnis juur- ja puuvilju krõbistamas.
Nii arvame meie, Palupera kooli 1.klassi õpilased Stella-Marii, Lenne,Kairit, Kristofer Robin ja õpetaja Marika aastal 2017


Mooste Mõisakool 4. klass

Mooste Mõisakooli 4 klassi lapsed arutlesid tuleviku koolist. Ideid oli nii palju, et lapsed tegid oma väikeste rühmadega joonistusi ning kirjutasid, milline võiks olla meie tuleviku kool ning kus see kool üldse saaks asuda. Arvasime, et kuna lapsi on tulevikus nii palju, siis ühte koolimajja nad kindlasti ära ei mahu. Kooliamaju saaks olema mitu, kuhu lähevad lapsed eri huvide ja soovidega, nii nagu neile just meeldib.
Juhendaja : 4. klassi klassijuhataja ja nende kunstiõpetaja Aili Vassil


Lagedi Kool 3.a klass

Lagedi Kooli 3 A klassi õpilaste tuleviku koolimaja on väga suur, sest sinna peab ära mahtuma palju erinevaid klassiruume. On tavalisi klassiruume nagu me tänapäeval näeme ( füüsika, matemaatika , loodusõpetus jne.) Aga on ka väga erilisi. Õpilased saavad kosmose klassiruumis õppida astronoomiat päris avakosmoses ja õpetajadki on sealt pärit (tulnukad).
Õpilased keda huvitab juba väiksest peale kaitsevägi ja sõjavägi ja kõik sellega seonduv, saavad seda erilises suures klassiruumis õppida. Kõik tehnika ja ja vajalikud vahendid on olemas (muidugi on kõik ohutu ). Lapsed peavad oskama ujuda ja selleks on loodud uhke ujumisklass, koos atraktsioonide ja basseinidega ning kes oskaks kõige paremini õpilasi juhendada kui kalad ise.
Õpilased õpivad nii raamatutest kui ka muudest uutest huvitavatest tehnoloogilistest vahenditest, mida veel ei ole olemas. Õpetajad on nii inimesed, ufod kui ka loomad . Samuti õpilasi on peale inimeste veel teisi olevusi. Ka peale kooli peab lastel põnev olema, seega on koolis palju erinevaid puhkeruume ja mänguruume.
Koolimajja sisse ja välja saamine on omamoodi, nimelt portaalidega. Kiire ja turvaline. ning saladuseks on jäetud mis toimub kõige kõrgematel korrustel kus säravad hõbedased aknad, Seda teavad ainult koolis õppivad õpilased ja õpetajad :)


Kiltsi Põhikool 8. klass

Tuleviku koolis kasutatakse uute teadmiste ammutamiseks ära tänapäeva tehnikasaavutusi nagu näiteks virtuaalreaalsus. Õpilastel on võimalik oma silma ning kõrvaga kogeda erinevaid ajastuid, tegevusi, sündmusi. Õppimist suunavad ikka õpetajad, ega kõike ka läbi arvuti saa teha. Õpilastele meeldib koolis, sest kadunud on kohustuslikud ained ning iga õpilane saab teha valiku, millisele suunale tema soovib keskenduda, olgu selleks loodus, tehnoloogia, kirjandus või mõni muu temale huvipakkuv teema. Eraldi ainetunde pole, vaid läbi ühe teema õpitakse korraga erinevaid ained, näiteks ajalugu, füüsika, keemia. Selleks, et õpilastel ikka säiliks siht, mille nimel nad töötavad, külastatakse regulaarselt erinevaid ettevõtteid, kus neil on võimalus näha ning kasutada teadmisi praktikas. Selleks, et õpilased ei võõrduks nö päriselust on koolides ka nö pikkvahetund, kus minnakse koos klassiga õue mängima või näiteks ühist piknikku pidama. 


Salme Põhikool 3. klass

Sõpruse Põhikool on turvaline kool, kus lisaks õppimisele müüakse jäätist, saab ujuda ja päikest võtta. Jah, meie arust paistab tuleviku koolis alati päikene! Palju tähelepanu on loodusel – puudel ja lilledel. Isegi klassiruumis kasvavad puud! Samuti õppimisele, mis teeb tuju heaks – tundides saab palju ise teha ja liikuda. Loomulikult on koolis 100 aasta pärast robotid, liftid ja turvakoodid, et kõikidel oleks mugav ja mõnus... Kui õpetajad väsivad, siis hakkavad tööle robotid. Kool on avatud ka nädalavahetusel, nii-et koolis saab aega veeta ka peale tunde. Ka raamatukogul on oluline koht – kogu aeg täitub see uute raamatutega. Kindlasti on koolis ka kaamerad, et koolimajja ei pääseks pahatahtlikud inimesed. Igal õpilasel on turvakoodiga kapp, kuhu saab ta kõiki asju panna. Huvitav on ka see, et klasside uksed avanevad automaatselt – tuleb vaid nupule vajutada. Koolimajas on ka palju teadust ära kasutatud. Lapsed saavad vahetundides vaadata huvitavaid keemiakatseid (seintel on erinevad katseklaasid ja muu varustus). Tulevikus on koolides palju rõhku pandud sellele, et oleks värve ja lusti. Näiteks muudavad lambid koolimajas värvi vastavalt ilmale. Ka koolimajas sees olles on tunne nagu oleksid õues- Muidugi on õues alati soe ja mõnus ilm!

Koolimajas on kõik klaasist, et näha, mis kuskil toimub. Ei ole varjatud kohti ja ka teiste tunde saab piiluda – kõik on avalik. Arvame, et 100 aasta pärast on koolis pikapäevarühm, kus lapsed saavad peale tunde õppida ja mängida. Klassiruumides on mõnus ja mugav. Klassid on avarad ja värvilised. Õppimiseks ei ole vaja pinke, vaid kasutatakse ka kott-toole. Muidugi osades klassides on säilinud ka pingid. Välimuselt on klassiruumid loodetavasti sama toredad kui meie oma juba praegu! Tunnis kasutatakse tahvelarvuteid, õpikuid ja vihikuid ei ole. Kodus õppima ei pea, see on vabatahtlik. Tavalist tahvlit enam ei ole, on ainult elektroonilised tahvlid. Tunnid on pikemad kui vahetunnid, et lapsed liialt ei väsiks. Kuna koolis on tulevikus on lapsed harjunud elektroonikaga, siis puuduvad seieriga kellad. Kõik koolimaja nurgad on kaetud Internetiga. Tuleviku kooli võib kaasa võtta lemmikloomi, et üheskoos oleks rahulikum ja mõnusam õppida. Klassid on kujundatud nii, et lemmikloomadel ja õpilastel on mõnus seal olla. Palju tähelepanu on ka hügieenil, koolis on tulukesed, mis näitavad kui käed on pestud või pesemata. Ka koolitunnid lõppevad tulukestega – koolikellahelinat ei ole. Klassiruumides on esmaabikapid ja tagavaraväljapääs, et ei juhtuks koledaid õnnetusi. Kokkuvõtvalt võib öelda, et 100 aasta pärast on koolimajad rõõmsad paigad, kus lapsed tahavad käia. Jah, tõsiasi on, et vähem peab õppima, sest kõik on kättesaadav Internetist ja inimesi asenadavad vajadusel robotid. See aga ei tähenda, et koolid kaoksid!

Loe edasi »


Lasila Põhikool 2. ja 4. klass

TMeie koolis 100 aasta pärast annavad tundi ikka õpetajad. Tunnid kestavad 30 minutit ja vahetunnid 20 minutit. Koolis on sada õpilast. Klasse on 12.Lapsed istuvad pehmete tumbade peal. Praegu on meie maskotid vahtralehed Kats ja Pets aga 100 aasta pärast on meie maskotiteks kaselehed Tiiu ja Tiit. Koolis on kõik samad tunnid nagu praegu aga matemaatikat on ainult üks tund nädalas,sest lastele ei meelti eriti matemaatika tund. Tunnis ei ole vaja õpikut ega töövihikut vaid tahvelarvuteid. Koolis on üritused samad, mis praegu ja need on jõulupidu,perepäev ja sõbrapäev. Tunnis on vaja pinalit,päevikut ja tahvelarvutit.. Klassid on väga suured, sest igas klassis on kööginurk. Õpetajate toas on garderoob,palju arvuteid ja direktori kabinet. Koristajaid on kaks, sest lapsi on palju ja on vaja palju koristada. Lastel on ka koolivormid, mis on musta värvi, sest lapsed käivad õues mängimas ja teevad ennast mustaks. Selline on meie kool 100 aasta pärast!


Valga põhikool 5.c klass

Meie klassi arvates võiks ka üldhariduskool näha välja nagu tänased ülikoolilinnakud - koos vajalike poodide ja teeninduskohtadega. Lisaks võiks kool toimida kohalikul tasandil meelelahutuskohana (õppetööväliselt).